Astrologia
poniedziałek Luty 19th 2018

Popularne notki

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 69150
  • Dzisiaj wizyt: 11

Pluton, i co dalej?- Hawaje! Haumea: Owoc czasu

Astrologia klasyczna istnieje i ma się dobrze, humanistyczna kwitnie w najlepsze, więc po co więcej obiektów do analizy w horoskopie? No cóż. Wynika to chyba z umiłowania do filozofowania, poszerzania świadmomości, gdybania, teoretyzowania i… zajmowania się człowiekiem.

Obiekty pasa Kuipera zostały nazwane imionami bóstw spoza rzymskiej mitologii. Mnie osobiście to w ogóle nie gorszy, a wręcz przeciwnie – budzi zainteresowanie. W końcu każda kultura ma swoje spojrzenie na boskie emanacje. Tak się złożyło, że kiedy zaczęłam się interesować Haumeą tranzytował ją akurat Jowisz:). Po rocznej obserwacji- ok. wiem, że to bardzo krótko – postanowiłam podzielić się wnioskami- może ktoś podzieli się swoimi, lub zechce przyłączyć się do obserwacji?

1280px-Magic_Sands_(Laaloa_Bay)_Hawaii_ChristmasHaumea w mitologii hawajskiej jest boginią płodności a więc przychylna jest narodzinom i bogactwu żywności. Jej atrybut- drzewo Makalei ma przyciągać ryby, ale też wyrasta z niego wszystko to co pożywne. Haumea potrafi zmieniać też dowolnie swój wiek.

Znaczenie

Z moich obserwacji wynika, że rdzeniem znaczenia Haumei jest linia czasu. Ponieważ astrologia posługuje się analizą i określaniem jakości czasu astrolodzy nieustannie balansują po lini czasu, tak więc w ich horoskopach Haumea ma zwykle w jakiś sposób zaznaczoną pozycję – np. poprzez położenie kardynalne, aspekt do świateł, władcy ascendentu itd. (Np. w horoskopie Leszka Szumana znajdziemy Haumeę w 10 domu w znaku Raka w koniunkcji z Neptunem, trygonie do Księżyca, opozycji z Marsem, kwadraturze do Wenus, opozycji z Marsem, kwadraturze do węzłów księżycowych; u Andrzeja Wesołowskiego  w 7°46 Lwa, w kwadraturze do Urana i sekstylu z Merkurym.) Analogicznie będzie też pewnie wysuwać się na plan pierwszy u genealogów i zapewne też historyków. Piszę jednak o lini czasu a nie o historii czy genealogii, gdyż historia odnosi się do przeszłości – jest więc tylko częścią znaczenia Haumei, tutaj mamy znacznie więcej – ogólnie kontekst czasu czyli przeszłość, teraźniejszość i przyszłość i przede wszystkim to czym dla człowieka ten czas zaowocuje. Haumea może być więc czymś w rodzaju owoca czasu, pokazuje umiejętność patrzenia przez pryzmat czasu na rzeczywistość, umiejętność dostrzegania w koncepcie czasu mocy twórczej (np. cząstkowo znanej powszechnie z powiedzenia, że „czas uleczy rany“, „czas pokaże“). Znaczenie Haumei zdaje się też mieć związek z rocznicami, urodzinami, kultem przodków i tradycji jako cennego źródła wiedzy, umiejętnością patrzenia na swoją przeszłość z wiedzą teraźniejszą i tworzenie w tym świetle nowego, bardziej pełnego obrazu przeszłości i teraźniejszości, co umożliwia rehabilitację jej albo uleczenie dawnych ran, dostrzeganie czegoś nowego w dawnych doświadczeniach, ale też poprzez sam ten proces tworzenie w ogóle nowych doświadczeń, dochodzenie do nowej wiedzy wedle wzoru 1+1= 3. A więc z syntezy wiedzy obecnej i spojrzenia z tą wiedzą na przeszłość w wyniku działania synergii otwiera się świadomość ku zupełnie nowej, kreatywnej energii wpływającej na teraźniejszość i przyszłość człowieka.

W celu bliższego poznania podobnego konceptu polecam książkę A. Schützenberger „Tajemnice przodków“ wydaną np. w j.polskim w 2016 roku, w której psychologa Anne Ancelin Schützenberger opisuje w jaki sposób przeszłość naszych przodków istnieje i działa w teraźniejszości formując przyszłe zdarzenia.

Foto:Steevven1, Wikipedia, CC BY-SA 4.0 Steevven1

Komentuj