Astrologia
poniedziałek Luty 19th 2018

Popularne notki

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 69150
  • Dzisiaj wizyt: 11

Jak działa Pluton 2/4: Czy coś w tym powietrzu wisi? 1/3: Bliźnięta

SpruceTree(Molid)2

Wdech, wydech. Wdech… nie ma nic przyjemniejszego niż spacer na świeżym powietrzu, między pachnącymi świerkami a we włosach delikatny, ciepły wiatr. Cichy szelest dostojnie kołyszących się wierzchołków drzew, od ponad 200 lat spoglądających cierpliwie na grzybiarzy, spacerowiczów, partyzantów i żołnierzy, wrogów i swoich, na rodziny szukające wytchnienia od techniki, betonu, plastiku i gwaru zagłuszających naturę, a nawet własne myśli. Powietrze otacza z każdej strony i jest tak oczywiste, że zauważa się je dopiero wtedy kiedy jest zepsute lub kiedy go brakuje. Krystalicznie czyste powietrze sprzyja dobremu zdrowiu i samopoczuciu a poza tym umożliwia dobrą widoczność. Powietrze może być też zwodnicze- jest przecież nośnikiem energii. Jest wszędzie, ma kontakt ze skórą ale mimo tego nie zauważamy jego bliskości. Jest, ale tak jakby go nie było- chyba, że jest bardzo gorące, bardzo wilgotne, bardzo ruchliwe albo bardzo zimne. Wtedy dotkliwie czujemy jak wślizguje się za kołnierz i wychładza ciało, albo jak otacza zewsząd i wyciska poty, albo czujemy je dosłownie idąc z wiatrem lub pod wiatr. W stanie umiarkowanym i czystym powietrze jest niezauważalne. Żywiołowi powietrza przypisane są myśli, dusza bądź natchnięcie materii życiem. Jak działa i czuje się w tym żywiole Pluton?Myślniki:

- utlenianie, dotlenianie

- sprężanie powietrza – wzrost temperatury- energia

- wietrzenie, wiatry, wichura, wietrzyk, wiatr

- zapierający dech, oddech

- z lotu ptaka

- duch, duchowość

- przestrzeń

Pluton w Bliźniętach (Pluton-Merkury/Merkury w Skorpionie) to kompresja i regulacja danych syntaktycznych; umiejętność logicznego formułowania zdań i wypowiedzi w konkretnym celu. Wszechstronność, wielki zasób słów i informacji (Bliźnięta) + jakiś fascynujący, głęboki przekaz komunikacyjny, przekaz z głębi, przekaz badawczy, tajemnica (Pluton). Przekaz związany z ezoteryką, o charakterze ezoterycznym, dotyczącym psychologii lub tajnych spraw. Transformacja przekazu. Transformacja tego co zostało nam przekazane lub potrzeba uleczania tego przekazu. Wychodzenie poza strefę komfortu poprzez rozmowy, informację, dziennikarstwo, komunikację, podróże, myśli, przekaz, słowa, literaturę, rodzeństwo, sport itd. Podczas gdy Pluton zawęża pole informacji by coś uwypuklić,osiągnąć czy przebadać- żywioł powietrza oferuje szeroką przestrzeń – w znaku Bliźniąt pełną alternatyw i pomysłów. Pluton dodaje Bliźniętom głębi. Za dużo Plutona sprawia, że wszechstronność Bliźniąt zaczyna się dusić.

W horoskopie Jacquesa Cousteau zrealizował się Pluton w Bliźniętach m.in. dosłownie regulując sprężone powietrze, bowiem oprócz podróżowania, tworzenia wielu filmów i pisania książek Cousteau był również współwynalazcą aparatu do oddychania sprężonym powietrzem podczas nurkowania. Pluton pokazuje też charakter jego pionierskich podróży i wypraw nurkowych, które filmował (Pluton kon. Słońce – „rozświetlanie” ciemności) a więc wynosił to co ukryte w głębinach na światło dzienne przy pomocy kamery. No i ostatecznie Pluton w 9 domu zrealizował się też ciężkim emocjonalnie przeżyciem – podczas jednej z podróży zginął w katastrofie samolotu jego syn.

Zdjęcie – Wikipedia CC BY-SA 3.0

Komentuj