Astrologia
poniedziałek Luty 19th 2018

Popularne notki

Statystyki

  • Wszystkich wizyt: 69150
  • Dzisiaj wizyt: 11

Progresywny Księżyc w Wodniku- dla Pani Anny:)

Aquarius2Progresywny Księżyc w Wodniku zwiastuje czas, w którym narasta chęć by się od czegoś uwolnić, to chęć na jakąś osobistą rewolucję. Uran jako władca Wodnika to powiew nonkonformizmu, bunt (gdyż pojawia się uczucie, że się człowiek dusi), przewrót, chęć zrobienia na przekór i przekraczanie granic lub odnowa. Ale też może to być tylko sam zamiar, taki głęboki wdech…i po ptakach.

Od czego to zależy? Od tego czy dana osoba zintegrowała i czy korzysta z energii uranicznych w swoim życiu.(Trudniej zintegrować energie planet (a szczególnie transsaturników) znajdujące się w zachodniej hemisferze lub w znaku Wagi. Również energie położone w znaku Skorpiona, Wodnika, Ryb i Panny do prostych nie należą.) Lecz gdy Uran w horoskopie urodzeniowym jest bardzo aktywny, jeśli osoba korzysta w życiu z energii Urana i sprawnie ją integruje (np. nowe technologie, samochód, komputery, wszelkie techniczne innowacje, próba sztucznego odtworzenia ekosystemu naturalnego, naśladowanie natury technologią, radiofonia i telewizja itd.) można spodziewać się czegoś więcej niż tylko głębokiego wdechu.

Jednak pierwszym obliczem, a raczej podstawowym obliczem Wodnika jest Saturn. Saturn jako klasyczny władca Wodnika to stary system wymieniony na nowy system „po staremu“. Czyli zmiana jaka często tutaj następuje jest w pewnym sensie wymianą. Saturn w człowieku jest cynicznym malefikiem, który prędzej zaproponuje ten sam towar w innym opakowaniu niż coś zmieni. Nie oznacza to jednak, że musi to być destruktywne. Uran np. często „przywiewa“ nowego partnera lub partnerkę (na tranzycie do Słońca lub Księżyca). Zmiana pozorna przyniesie przykładowo partnera z tymi samymi usterkami, które miał partner/partnerka poprzednia. Będzie powtórka, w nowej odsłonie. Zmiana prawdziwie uraniczna to zmiana, na którą możesz nie być gotowa/gotowy. Zmiany czysto uraniczne wyprzedzają bowiem swoje czasy często łamiąc konwenanse, co pociąga za sobą konsekwencje- czyli np., że Saturn się obrazi „wyrzucając człowieka poza burtę podczas sztormu“. I nie, nie będzie koła ratunkowego, żeby się za coś złapać. Uran zaskakując zmobilizuje do najwyższej kreatywności. Siły twórcze wykorzystamy w celu zaaranżowania się w nowej sytuacji.Wielka rewolucja to np. przesiadka z konia na samochód. Cechą tych przemian jest…alienacja. Ale z czasem i na to Uran znajdzie sposób.

A więc kiedy progresywny Księżyc wchodzi do znaku Wodnika przyglądamy się domom, którymi rządzi Uran i Saturn, ich aspektom, domom, w którym te planety się znajdują i powiązaniom jakie mają z całością horoskopu. Jeśli Uran w horoskopie urodzeniowym położony jest w 1 domu zaznaczy się wpływ na ciało, na wygląd zewnętrzny i to jak postrzegają nas inni jak i na naszą indywidualną potrzebę wolności. Niebieskie włosy lub kobaltowy sweter podczas gdy przez połowę życia zakładało się szarego wełniaka. W 2 domu- posiadane dobra i system wartości, 3 dom- rodzeństwo, krótkie podróże, sposób myślenia, sąsiedzi; w 4 domu- emocje, rodzina, dom/mieszkanie; w 10 kariera, w 8 sposób tworzenia związków, jakość relacji . Uran w 8/7/4/1 domu zdaje się sprzyjać rozstaniom, Uran w 11 alergiom, Uran w 5 różnym dziwactwom i zabawom, podobnie jak w 1- tyle, że w 1 może też odnosić się do partnerstwa- odmiennego stylu partnerstwa lub samotności np. w wyniku własnych dziwnych zachowań.

Progresywny Księżyc opisuje uczucia, to pożywka uczuciowa przez następne 2,5 roku, energia z punktu której odbiera się rzeczywistość. Receptywność nakazuje w tym czasie wchłaniać energię Urana niczym gąbka wodę. Ciągnie to do wszelkich miejsc, ludzi, zjawisk i przedmiotów, na których Uran pozostawił swój odcisk. W tym czasie przyciągamy osoby uraniczne.

Energia progresywnego Księżyca różni się od energii progresywnej Wenus i jest kluczowa dla prognozy astrologicznej. Podczas gdy Wenus symolizuje m.in. to z czym sympatyzujemy, co lubimy to Księżyc pokazuje jak się z tym czujemy. Najprościej zrozumieć różnicę między Wenus a Księżycem na tym przykładzie: Pewnej osobie podobają się (Wenus) spodnie z wysokim stanem jednak ich nie nosi bo się w nich źle czuje (Księżyc). A więc podczas gdy Księżyc progresywny będzie w znaku Wodnika odczuwa się na swój sposób Urana/Saturna niezależnie od tego czy się to podoba czy nie. O tym jaki ma się zaprogramowany osobisty stosunek do Urana powie głównie jego położenie względem władcy Asc, Asc i Świateł, jednak jak wiadomo innych elementów horoskopu nie pomijamy. Inną ważną czynnością podczas analizy jest przegląd aktualnych tranzytów. Tranzyty nie zawsze układają się harmonijnie względem tego na co w danym czasie ma ochotę progresywny Księżyc, co dodaje ciekawych niuansów całej interpretacji.

Np. w horoskopie Juliette Gréco (o Gréco więcej tutaj, a tutaj horoskop) Księżyc progresywny wszedł do znaku Wodnika 13.03.1948 roku i przebywał tam do 26.03.1950. Znak Wodnika znajduje się w horoskopie artystki na wierzchołku 5 domu, poza tym Gréco jest solarnym Wodnikiem. W Wodniku znajduje się też Merkury w opozycji do Neptuna w znaku Lwa, co trzeba również uwzględnić (plus aspekty). Uran artystki położony jest w znaku Ryb blisko descendentu w 6 domu, tworzy półsekstyl z Merkurym, kwinkunks z Neptunem, opozycję do Lilith. (O aspektach Lilith dużo interesujących informacji w książce P.Piotrowskiego –Lilith. Czarny Księżyc). Solarne Wodniki mają uraniczne energie we krwi, dlatego tym osobom łatwiej jest poczuć i doświadczać prawdziwie uranicznych rewolucji. Poza tym jeśli Słońce znajduje się w znaku, przez który wędruje progresywny Księżyc mamy dodatkowo coś w rodzaju progresywnego nowiu, do interpretacji dochodzą też automatycznie tematy związane ze znakiem Lwa i wszystko co przypisujemy znaczeniowo Słońcu (sława, złoto, elita, zabawa, twórczość itd.) Co działo się w życiu Gréco w tym czasie? ( Na podstawie biografii Juliette Gréco : So bin ich eben. Erinnerungen einer Unbezähmbaren. Monachium: C.Bertelsmann, 2012. (Taka właśnie jestem. Wspomnienia nieposkromionej):  Gréco spotykała się z bohemą artystyczną w klubie Tabou (i kilku innych miejscach jak Club Saint-Germain) położonym w dzielnicy Sain-Germain-des-Prés, która w tym czasie stała się bardzo popularnym miejscem, odwiedzanym przez elitę, m.in. przez S. de Beauvoir (Wenus w Wodniku), A. Camusa (Uran, Księżyc w Wodniku w 5 domu), czy J.P. Sartre. Nadeszła wtedy pierwsza większa fala zainteresowania publiczności artystką. W swojej biografii Gréco wyznaje, że czuła się często jak małpa w klatce, gdyż ludzie przychodzili do tych klubów by ją oglądać jak zwierzę w zoo. Niektórzy też traktowali ją jak atrakcję, która służy tylko i wyłącznie do zabawiania publiczności . Atmosfera tych miejsc przesiąknięta była egzystencjalizmem , którego hasła przewodnie są iście uraniczne (np. alienacja ) i saturnicze (odpowiedzialność) i miały wpływ na artystkę. Gréco spotykała się też często z Sartre, który ściśle związany był z tym nurtem. Sartre (horoskop tutaj ) zmienił poza tym bieg kariery Gréco. To on namówił ją do śpiewania w 1949 roku, kiedy to progresywny Księżyc zbliżał się do koniunkcji z urodzeniowym Słońcem w Wodniku aktorki, co wyznaczyło nowy etap w jej życiu twórczym. Sartre miał Urana w 1 domu, Księżyc w Wodniku, poza tym Słońce i Merkury w opozycji z Uranem (jednak w innych znakach).

Komentuj